Türkçe Almanca İngilizce Sözcük Testi Programı

View Deal

Öncelikle programın içinde yer alan parçaları sıralayalım;

1-) Türkçe-Almanca-İngilizce arasında 7100 kelimelik "sözcük testi"
2-) 10000 kelimelik Türkçe-Almanca Sözlük
3-) 9000 kelimelik Almanca-Türkçe Sözlük
4-) Türkçe-Almanca-İngilizce arasında 1. maddedeki 7100 kelimeyi içeren slayt
5-) Resimlerinize Almanca yazı ekleyip png formatında kaydedebilceğiniz bir araç
6-) 1. maddede geçen 7100 kelimeyi içeren Klavye Kelime Oyunu
7-) 1. maddede geçen 7100 kelimeyi içeren Futbol Kelime Oyunu
8-) 1. maddede geçen 7100 kelimeyi içeren Yürüyen Kelimeler Oyunu
9-) 1. maddede geçen 7100 kelimeyi içeren Kayan Sözcükler Oyunu
10-) 1. maddede geçen 7100 kelimeyi içeren Anagram Kelime Oyunu

Not: Tüm parçalara siz de kendi kelimelerinizi ekleyebilirsiniz.

Program Bileşenleri Nasıl Kullanılır?
1-) Türkçe-Almanca-İngilizce Sözcük Testi: Program başlayınca ekranda bir adet soru ve o soruya ait seçenekler göreceksiniz. Fare ile doğru seçeneğe tıklayın. Doğru seçeneği bulduğunuzda puan kazanacak, aksi takdirde puan kaybedeceksiniz. Siz sözcükleri cevaplarken o sözcüğe ait sorulmayan anlamları da yan pencerede göreceksiniz.
Sözcük testini kullanırken seviye belirleyebilirsiniz. En zor seviyede size 7 adet şık sunulmaktadır. En kolay seviyede ise 2 adet şık verilmektedir.

Tüm seviyeler şöyledir;
En Kolay: 2 seçenek
Daha Kolay: 3 seçenek
Kolay: 4 seçenek
Zor: 5 seçenek
Daha Zor: 6 seçenek
En Zor: 7 seçenek

Programda ayrıca dilediğiniz modu da seçebilirsiniz. İsterseniz Türkçe- Almanca sözcük testini, isterseniz İngilizce-Almanca testini vb açabilirsiniz.

Seçilebilecek tüm modlar şunlardır;
Türkçe-Almanca
Almanca-Türkçe
Türkçe-İngilizce
İngilizce-Türkçe
İngilizce-Almanca
Almanca-İngilizce

Testte kullanılan dosyalar veriutf dizininden alınmaktadır. İstediğiniz an Dosya menüsünde yer alan “Yükle" seçeneği ile veriutf dizininde yer alan başka bir dosyayı seçip başka sözcüklerle teste devam edebilirsiniz. Yükle seçeneğine tıklayınca karşınıza gelen dosya seçme aracında veriutf dizinine gelin ve herhangi bir utf dosyasını seçin. Yeni sözcüklerden oluşan test 2-3 saniye içinde ekrana yansıyacaktır. Eğer seçtiğiniz dosyanın içinde çok çok az sayıda kelime varsa (örneğin 4-5 kelime) dosya yüklenmeyecektir. Bu kadar az kelime içeren birkaç dosya var ve bunların içiniz siz zamanla doldurabilirsiniz.

2-) Türkçe-Almanca Sözlük: 10000 kelimelik sözlüğümüz harf ve hecelere duyarlıdır. Siz sadece Türkçe kutusuna aradığınız kelimeyi girin. Siz harfleri girdikçe ilgili hece dosyası aranacak ve varsa sözcüğün anlamı ekrana yazdırılacaktır.

3-) Almanca-Türkçe Sözlük: Bu sözlüğümüz de 9000 kelime içeriyor.

4-) Türkçe-Almanca-İngilizce Slayt: Slayt menüsüne tıklayarak kelime animasyonunu açabilirsiniz. Slayt eklentisi, kullanacağı kelimeleri veriutf dizininden okumaktadır. Bu nedenle veriutf dizinine yaptığınız her ekleme slayda aynen yansıyacaktır. Slayt hızını Ayarlar sekmesinde yer alan "sure" menüsü aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

5-) Resme Almanca Yazı Ekleyici: Eğlence menüsünde yer alan "Yazı Üretici" maddesi ile programı açabilirsiniz. Programda yer alan "Aç" butonuna tıklayarak bir adet resim açın. Daha sonra da "Karakterler" adlı menüyü kullanarak metin kutusuna Almanca yazıyı ekleyin. Resme Yaz seçeneğine tıkladığınızda yazı resme eklenecektir. Daha sonra ekranda görülen resmi png formatında kaydedebilirsiniz. Yazacağınız yazının rengini, ailesini, boyutunu vb de seçebilirsiniz.

6-) Klavye Kelime Oyunu:
Ekranda düşmekte olan bir kelime göreceksiniz. Hızla bu kelimeyi klavyeden girin. Her doğru harf için puan alacaksınız. Kelimenin anlamı da altta verilecektir. Hem klavyeden yazma hızınızı geliştirin hem de kelime öğrenin.

Oyun, sözcük testinde seçtiğiniz moda göre şekil alacaktır. Oyun, kelimeleri veriutf dizininden okumaktadır. Bu nedenle sözcük testine eklediğiniz her kelime bu oyuna da aynen yansıyacaktır.

7-) Futbol Kelime Oyunu:
Orta sahada duran bir kelime göreceksiniz. Kale altlarında da bu sözcüğe ait anlamlar yer alacak. Siz sağ ve sol yön tuşlarını kullanarak orta sahadaki kelimeyi doğru kaleye götürün. Hedef doğru ise puan alacaksınız. Yanlış ise bilgisayarınız puan kazanacaktır. Sözcük testinde seçtiğiniz moda göre bu oyunu ve diğer oyunlarımızı tam 6 modda oynayabilirsiniz.
Bu oyun da, kelimeleri veriutf dizininden okumaktadır. Bu nedenle sözcük testine eklediğiniz her kelime bu oyuna da aynen yansıyacaktır.

8-) Yürüyen Kelimeler Oyunu
Ekranın sol altında yazmanız gereken sözcük ve seçtiğiniz moda göre anlamı verilecektir. Siz o sözcüğü klavyeden hızla giriniz. Hem kelime öğreneceksiniz hem de klavyeden yazma hızınız gelişecektir. Doğru harfler için puan alacak, yanlış harfler karşılığında ise puan kaybedeceksiniz. Yazmanız gereken kelime aynı zamanda o anda ekranda yürümekte olan ilk kelimedir. Herhangi bir kelime ekranın sol duvarına çarparsa seans bitecektir.

9-) Kayan Sözcükler Oyunu
Ekranda bir adet sabit kelime ve bu kelimeye ait kayan 3 adet şık görülecektir. Eğer ilk sözcük sabit kelimenin anlamı ise siz klavyeden "a" harfine, ikinci sözcük doğru ise "b" harfine, yok eğer son sözcük doğru seçenek ise "c" tuşuna basın. Doğru seçimlerde puan alacak, yanlış seçimlerde ise puan kaybedeceksiniz.

10-) Anagram Kelime Oyunu
Bir adet harflerinin yerleri karıştırılmış sözcük göreceksiniz. Bu sözcük o anda seçili moda göre Türkçe, Almanca ya da İngilizce olabilir. Siz söcüğün doğrusunu klavyeden girin ve Enter tuşuna basın. Eğer doğru sözcük bulundu ise puan alacak, aksi takdirde puan kaybedeceksiniz.

DEMO KISITLAMALARI:
Demo Sürümünü 20'şer dakikalık periyotlarla kullanabilirsiniz. Demo sürümünde setin tüm parçalarına erişilememekte ve sözcük eklenememektedir. Ayrıca demo sürümünde sadece 'B' harfi ile başlayan bazı sözcük ve hecelere yer verilmiştir. Programı hiçbir kısıtlama olmadan kullanmak istiyorsanız satın almalısınız.

Not: http://www.dilmerkezi.net/almanca.html sayfasında yer alan uyarı bölümünü mutlaka okuyun!

image_pdf
Never Expires

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

3 + 9 =


Related Listing